Atrakcje Torunia

Toruńskie pierniki – trudno jest wskazać bardziej smakowity symbol Torunia, niż te właśnie twarde, ciembnobrązowe ciastka, mocno doprawione cynamonem, imbirem i miodem.
Tradycje piernikarskie Torunia sięgają XIII w., dziś natomiast kontynuuje je Fabryka Cukiernicza „Kopernik” S.A. Mieszkańców Torunia rozpiera prawdziwa, piernikowa duma, o czym można się przekonać biorąc udział w Święcie Piernika, wstępując do Muzeum Piernika czy też spacerując wzdłuż Piernikowej Alei Gwiazd.
 
 
Panorama w ToruniuPanorama toruńska to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych widoków w Polsce. Jest to zespół staromiejski oglądany z lewego brzegu Wisły, a dokładniej z Kępy Bazarowej. Z punktu widokowego, znajdującego się przy ul. Majdany, można podziwiać wspaniałe średniowieczne bramy i baszty, a także liczne budowle świeckie i sakralne, takie jak Katedra śś. Janów, Ratusz Staromiejski czy Dwór Artusa.
 
 
Bulwar Filadelfijski w ToruniuBulwar Filadelfijski to najpiękniejszy deptak Torunia, biegnący wzdłuż brzegu Wisły i średniowiecznych fortyfikacji. To tutaj usytuowane są trzy zabytkowe bramy miasta – Żeglarska, Klasztorna i Mostowa, tutaj także wznoszą się baszty Żuraw i Gołębnik. Spacerując wzdłuż Bulwaru można podziwiać lewy brzeg Wisły oraz Kępę Bazarową. To właśnie tutaj kręcono zdjęcia do kultowego filmu „Rejs”.
 
 
Zoo w ToruniuOgród Zoobotaniczny w Toruniu założony został w 1797 r. przez Johanna Gottlieba Schultza, wskutek czego jest to najstarszy ogród tego typu w Polsce. Dziś na 8 –ha terenie żyje blisko 50 gatunków zwierząt, w tym niedźwiedzie himalajskie. Można tu także zobaczyć kilka wspaniałych pomników przyrody. Zapraszamy do Zoo w Toruniu!
 
 
Imprezy i festiwale w ToruniuImprezy i festiwale w Toruniu wyróżniają się wysokim poziomem artystycznym. Wśród blisko 1,5 tys. różnych imprez i wydarzeń kulturalnych, na szczególną uwagę zasługuje tu Święto Piernika, poświęcone toruńskim tradycjom piernikarskim, a także Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” i Toruński Festiwal Nauki i Sztuki.
 
 
Kępa Bazarowa w ToruniuKępa Bazarowa w Toruniu pełniła w ciągu wieków różnorodne funkcje – to właśnie tutaj zatrzymywali się przyjezdni kupcy, tutaj też świadczyły swoje usługi prostytutki i mieszkali tzw. partacze, czyli rzemieślnicy wykonujący swój zawód poza cechami. W 1411 r. na Kępie Bazarowej podpisany został I pokój toruński, kończący Wielką wojnę z zakonem krzyżackim 1409 – 1411.
 
 

XXX Toruń atrakcje

Toruń, fot. Shutterstock

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ TO MIEJSCE:
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
Atrakcje Torunia, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

1 komentarz

  1. Ola 28 października 2013 at 15:19 Reply

    Toruń to naprawdę piękne miasto:) warto nawet przejazdem chwile się tam zatrzymać i pozwiedzać:)

Opinie o tym miejscu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*